Την Παρασκευή 5 Ιουλίου 2024 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας παρέστη και προέστη της Δοξολογίας στην τελετή Παράδοσης-Παραλαβής της Διοίκησης του "Κέντρου Ετοιμότητας Διασποράς Αεροπορίας Ρόδου", η οποία πραγματοποιήθηκε στο αεροδρόμιο Μαριτσών. Ο Σεβασμιώτατος προέστη της Δοξολογίας, προσφώνησε με λόγους αρμόδιους τον απερχόμενο Διοικητή Σμήναρχο κ. Κίμωνα Χυτήρη και καλωσόρισε με θερμά λόγια τον νέο Διοικητή Σμήναρχο κ. Ἰωάννη Μαυραγάνη.
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/736518a3d4cfa9e6d4fbab1929e9d053-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/55dc35abe71a85c831583d3c2e350c72-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/a4f146125d25171cad16d9c726ab327f-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/8e5deabe734619c15cc26e2eb33cb90b-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/e5a86cea8a8c69f6f348269148ab148b-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/17535d482997c291407342b0d486ab34-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/cdf387b2bddccc5d532378ed00bfab48-M.jpg)
![](http://www.imr.gr/medias/2024/07/10/e4079a62e1637c8ff4c967677eb7bb8c-M.jpg)